Články   Co je to?
 
Nevíte jak vložit článek?
Útěk z Vrátu ( od jarin )
Utěk z Vrátu

Slíbil jsem Tomovi, že bude na webu uveden tučným písmem, takže malé resumé: v kategori "došel nejdál" zvítězil Tom, v kategorii "nejrychleji dosažená čára" zvítězil Tom, v kategorii "nejvyšší nadmořská výška" zvítězil Tom a konečně v "kulturní" kategorii zvítězil Tom (měl pivo).

V dodatečně vyhlášené kategori "přechod jednoho celého pohoří" zvítězily Holiny a je potřeba říct, že Tom si ani neškrt :-)

Večer před startem plánovali Jáchula s Tomem společný postup směr Německo, ale poté, co pracovně zaneprázdněný Jáchula naavízoval, že nestíhá, Tom už na nic nečeká a vyráží jiným prestižním směrem - do Krkonoš.

V tu dobu už měly Holiny nakročíno směrem do Jizerek, taktéž krásný a prestižní směr. Cestou nejmenšího odporu - podél Jizery na Boleslav - nešel nikdo. Protože ale furt krafaly, svačily a odpočívaly, potkalo je zlo. Jestli je zachránil skok v pláštěnce do příkopu v okamžiku výbuchu je otázkou.

Tom z dostatečným časovým předstihem hlásí ze Špindlu pivo a úvahy o guláši. Jáchula vyráží na záchrannou misi.

Já vím, že už není potřeba pospíchat a strašlivě znetvořená těla sbírám v Hejnicích...

Zklamalo mě, že si nikdo nechtěl vylosovat směr a přitom jsem pro tuhle možnost neúnavně loboval. Na druhou stranu jakej smysl má losování, když si někdo směr hrozbu vybere dobrovolně :-) Organizování se mi zalíbilo, příště zkusím být organizátor-neřidič, to by mohlo bejt ještě zajímavější :-)

* * *

Pokud se ještě nedomluvíme jinak, tak akce proběhne v sobotu 22. 5. s tím, že čas startu je libovolný, hranice je vzdušnou čarou 30 km od Vrátu a rázová vlna všem podrazí nohy v 17:00. Pro jednoduchost zatím počítám s jedním autem, které budu pilotovat já. Zároveň budu obstarávat dispečink. Podle potřeby = podle počtu přihlášených budeme řešit dál.

Soutěžit se bude v kategoriích tak, jak jsou naznačeny níže. V pátek večer proběhne losování cílových směrů pomocí generátoru náhodných čísel (pokud zapomenu kalkulačku tak jinak) pro zájemce o usměrněný únik. Pokud chce někdo s někým soutěžit ve vzdálenosti od Vrátu za podmínek stejného množství času k dispozici, ať se domluví mezi sebou - čas startu zůstává pro každého libovolný s limitem půlnoci z pátka na sobotu, kdy asi začnou prosakovat první informace o chystaném útoku. Zájemci o noční start by si asi měli zavčasu vyměnit koruny a zjistit si buď ňákej vhodnej vlak nazpátky nebo zamluvit cimru, protože nevím, kdo pro ně do Německa nebo do Polska pojede... Kulturu i nadmořskou výšku vyhodnitíme následně, každý je automatickým účastníkem.

* * * * * * * *

Původní článek. Nedává tak docela smysl bez informací utopených někde ve vzkazech.

Souhrn věcí, který mě napadaj kolem myšlenky uspořádat sportovní akci založenou na vzdalování se od chalupy ve Vrátu (myslím, že to je správný směr i v symbolické rovině :-) ). Dejte vědět, jestli máte zájem, jestli s tím souhlasíte, jestli to vidíte jinak nebo jestli vám něco příjde jako vyložená blbost.

Jáchula si zvolil svoji laťku (80 km v nohách za 10 hodin), nicméně pro ostatní to není nijak závazný. Na jednu stranu by bylo hezký mít jedny pravidla stejný pro všechny, ale na druhou stranu se to jiným nemusí pasovat a akce umožňuje variabilní přístup, tak proč ho nevyužít.

Musím přiznat, že mě osobně Jáchulovy čísla nelákaj a kdyby jeho samotnýho víc zaujala nějaká jiná varianta, tak na sázce netrvám. Sám bych nechal hranici na 30 km vzdušnejch s takovou volbou času, aby nebylo snadný ji dosáhnout - např. zmiňovaný Frýdlant za 6 hodin. Makula byla taky pro hranici 30 km a chtěla na ni víc času. V podstatě se dá předpokládat, že i Jáchula, kdyby zůstal u původní volby, ji protne, pokud teda nemá v plánu nachodit 80 km kolem chalupy, ale čára už pro něho nebude výzvou.

Když bude hranice blíž (třeba těch 30 km), tak by akce mohla proběhnout během jednoho dne a večer by mohla bejt nějaká sláva, při který by spolu účastníci mohli ještě normálně komunikovat. Když bude hranice dál (třeba 50 km), tak to vidím na spaní. Ale zas by to byl zasloužený odpočinek po mimořádném výkonu - nic špatnýho, otázka preferencí. Morálně silným jedincům v podstatě nic nebraní odstartovat s rozbřeskem, dobýt své vzdálené mety a večer se účastnit zábavy.

V rámci akce mě napadlo vyhlásit několik dílčích kategorií:

dojít co nejdál

Přírozeně se nabízející kategorie. Měří se vzdušná vzdálenost od startu pravítkem na mapě, na desetinnou čárku se nekouká. Poslední čtvrthodina časového limitu by měla bejt věnována na nalezení nějakého použitelného orientačního bodu, bylo by dobrý neskončit někde uprostřed polí. Dá se vyhlásit bez ohledu na časy startu (kdo dojde nejdál, vyhrál, ať startoval, kdy startoval), sportovnější by určitě bylo poměřovat se s lidma, který měli k dispozici stejný quantum času.

nejrychleji dosažená hranice

Nejdřív jsem myslel, že by lidi mohli hlásit dobu, kdy překročili čáru, ale vzhledem k tomu, že čára je pomyslná, bylo by to asi dost sporný. Lepší asi bude vzít to za druhej konec a vítězem udělat toho, kdo nejpozději odstartuje a čáru přitom bezpečně překročí. Tohle je věc, která láká mě. Ne teda zrovna nejrychlejší dosažení čáry - ale jestli vůbec...

nejvyšší dosažená kóta

Kategorie pro lidi, který jsou nad věcí. Kdo je nejvíc nad věcí, vyhrál. Přemejšlel jsem, jestli použít jenom vrcholy (kóty), ale nebránil bych se ani jiným jednoznačně na mapě určitelným místům, ke kterým se daj dopočítat vrstevnice (sedlo, místo, kde protíná silnice nebo značka hřeben, ...).

udržený směr

Člověk si předem vylosuje azimut. Úspěchem je dostat se za čáru a zůstat ve směru +- 20 stupňů (tzn. když mám jít na čistej západ, tak SZ i JZ už jsou vedle). Další věc, která mě láká, nese s sebou ale rizika - moh bych si vylosovat Jizerky a tam se mi nechce, tam to znám nebo bych si moh vylosovat Vrchlabí, to bych pak asi musel pošoupnout čas startu. Za velmi prestižní bych považoval, kdyby to někdo dal bez mapy a za ultraprestižní, kdyby nevzal ani buzolu.

kulturní

Kategorie pro lidi, co nepospíchaj (je otázkou, jak se to slučuje s legendou o jaderným výbuchu, dejme tomu, že by šlo o předem dobře informované lidi, kteří měli možnost vyrazit včas a mohou si vychutnat plody své prozíravosti). Cestou za čáru se dají sbírat body za kulturu, napadly mě tyhle subkategorie: navštívené pamětihodnosti zmiňované na rubové strané map KČT (projít skrz nebo v těsné blízkosti, v případě kopce vrchol nikoli jeho úpatí), vypitá piva (pivo jsem prostě někam musel zakomponovat, počítal bych i ekvivalenty, co do obsahu alkoholu nebo objemu tekutin - pro abstinenty). Kdyby to někomu připadalo hospodsky diskriminující, můžeme zařadit i nákup pohlednic nebo textilu s večerní přehlídkou :-)

*

Celej průběh akce by měl bejt protkanej hlášením polohy družstva. Nejdřív jsem zamýšlel pravidelný hodinový intervaly, ale pak mě napadlo, že lepší asi bude hlášení polohy ve chvíli, kdy dorazím na nějaký jasně určitelný místo a časový intervaly by pak byly jen přibližný. Tím se vyhnem i tomu, že víc lidí bude volat ve stejnou dobu. Mobil a hlášení polohy bych dal jako jednu z mála povinností, která jednak zvýší atraktivitu podniku pro organizátory, přihlížející i samotné účastníky (až bude hotovo, moh by s použitím autentických zpráv vzniknout zajímavej článek) a jednak umožní nějak inteligentně zařídit svozy lidí.

Samozřejmostí, o který asi ani nemá smysl psát, je fair play - nikdo nebude kontrolovat, jestli jste byli tam, kde říkate, že jste byli. Ale určitě bude dobrý udělat cestou nějakou fotku nebo si schovat lístek z hospody, čím víc materiálu, tím líp.

Je jasný, že telefonování a svážení lidí bude stát prachy. Možná půjde v tomhle ohledu využít oddílové finance, možná ne. Tak s tím radši počítejte. Studenty můžeme nějak podpořit.

Abysme se bavili konkrétně navrhuju jako termín víkend před vrátskou Horoškolkou, tj. víkend 22-23 květen, ale je mi to v podstatě jedno. Rád půjdu, ale když se nenajde dost lidí na organizaci, budu na "dispečinku" a svážet lidi, můžu si to dát sám někdy jindy - třeba druhej den.

DISKUSE
podobizna :-) - 01.30.10,10:18

Komunikací s centrálou přes mobil by se mohli informovat unikající i o poloze soupeřů, aby měli motivaci, případně aby blízkému soupeři mohli házet klacky pod nohy. Protože sice je pro všechny důležité táhnout v situaci jaderného výbuchu za jeden provaz, ale z katastrofických filmů víme, že to tak není;)

A ta symbolická rovina útěku z Vrátu, o které píšeš, se mi moc líbí. Zejména ta část, kdy se tam večer všichni Vrátíme, rádi se uvidíme, pokecáme a popijeme;)  [re­agovat]

Řezin
podobizna :-) Re: - 01.31.10,20:45

Obale, mám dotaz. Jak tam píšeš u udrženého azimutu +/- 20 stupňů, znamená to, že se to bude zohledňovat k poloze konečného bodu nebo celá linie trasy? A když už jdeš podle azimutu, jde ti vpodstatě o to jít bez mapy, ale podle to ho azimutu ne? S mapou by to vůbec nemělo cenu, to si nakreslíš trasu do mapy, zjistíš, kam máš přesně jít a je to. A přijde mi dobrý Jáchulův nápad jít úplně bez mapy, možná až na skupinku kulturní, těm by se asi památky hledaly špatně… A oceňuji tvé neopomenutí abstinentů:-). I když nevim jestli pak počítáš i tekutiny jinak sehnané než v hospě zakoupené, např. vodu ze studánky/louže/po­toka.  [reago­vat]

áňa
podobizna :-) Re: Re: - 02.02.10,21:10

No tak to vypadá na dobrou účast . Potvrzujte trermín .  [reagovat]

jáchula
podobizna :-) Re: Re: Re: - 02.03.10,15:49

Výše zmíněný termín mi vyhovuje.  [re­agovat]

makula
 
 
podobizna :-) Re: Re: - 02.03.10,18:12

Myslel jsem cíl – tam, kde člověk bude v okamžiku skončení limitu. Ani mi tak nešlo o pohyb podle azimutu (i když v našem měřítku desítek kilometrů by to asi nebylo bez zajímavosti :-) ) jako o možnost vylosovat si, kam půjdu, dobrovolně se omezit v libovolnosti výběru tras.

Studánka, potok i louže jsou asociální, hospoda – to je kultůra…  [re­agovat]

jarin
podobizna :-) Re: Re: Re: - 02.03.10,21:02

hospoda je možná kultůra, ale ne vždy všemi žádaná.. a myslim že ten potok se vyplatí víc:) napije se člověk taky:) A limit je daný jen koncem? Nebylo by lepší kdyby se i vycházelo stejně?  [rea­govat]

áňa
podobizna :-) Re: Re: Re: Re: - 02.03.10,23:51

to by určitě bylo lepší, ale asi v tomhle bodě nedocílíme shody – např. Jáchula chce za 10 hodin ujít 80 km, já bych rád zkusil dobýt 30 km hranici v prestižním čase a to 10 h určitě není :-) jaký jsou tvoje chutě?  [reago­vat]

jarin
podobizna :-) Re: Re: Re: Re: Re: - 02.08.10,22:44

to je pravda, když má být aspoň jedna hranice stejná, bude lepší ta zadnější.. abych pravdu řekla tak zatim moc přesně nevim, ale líbí se mi jít jen tak jedním směrem a čekat co přijde:)  [re­agovat]

áňa
 
 
 
 
 
podobizna :-) Re: - 02.02.10,15:28

Ty ses zblaznil?! Vracet se do kontaminovane zony?????  [re­agovat]

streda
podobizna :-) Re: Re: - 02.03.10,17:58

snad leda v pláštěnce s pytlíkama na rukou :-)  [reagovat]

jarin
podobizna :-) Re: Re: Re: - 02.03.10,22:07

že by povinná výbava :)  [reagovat]

makula
 
podobizna :-) Re: Re: Re: - 02.04.10,12:14

nebo je moznost poridit antiradiacni oblek a jit zachranit vrchni do sokolovny…  [re­agovat]

streda
podobizna :-) Re: Re: Re: Re: - 02.04.10,23:04

myslíš tu sympatickou černovlásku, co tam byla donedávna?  [re­agovat]

jarin
 
 
 
 
podobizna :-) Re: - 02.08.10,08:42

Mně se to líbí. Vhodný termín potvrdím později :-)  [reagovat]

Honzis
 
podobizna :-) Re: - 02.09.10,14:08

polohu soupeřů by asi mohla ve zhuštěný formě sdělit hromadná sms, v mým případě by to ovšem znamenalo naučit se ovládat svůj vlastní telefon :-)  [reagovat]

jarin
podobizna :-) Re: Re: - 02.11.10,10:33

Jarine? Jde teda o to někam co nejdřív dojít podle nějakého azimutu? K čemu mně bude poloha někoho jiného, když trasa každého účastníka bude mít jiné nástrahy (hory a údolí v jizerkách, řeky a jezera jinde). Kdyby to bylo naopak – jakože úprk do Vátu – tedy do jednoho cíle, význam by to mělo. Ale to bychom narušili asi nějakou skrytou symboliku tohoto podniku …   [reagovat]

Honzis
podobizna :-) Re: Re: Re: - 02.13.10,21:15

jedna z možností v čem soutěžit je dojít co nejdál, když budeš vědět, že Jáchula zrovna protnul hraniční čáru do Východního Německa, zatímco ty si dáváš pivko v Turnově, třeba přidáš do kroku :-)  [reagovat]

jarin
 
 
 
podobizna :-) Re: - 02.23.10,14:14

Ještě by mohla být kategorie „družstevní“, kde by se násobila dosažená vzdálenost počtem členů družstva ;o). V tom případě bych ukecal mamču a šoupnul Teruli do kočáru a vyrazil po nějaké hospodské trase protnout lajnu na Kozákově. To, že se Terule poveze a nepošlape, se vyrovná koeficientem tlačení kočárku do kopce. Pokud by mamča šoupla v případném horku nějaké pivko, mohlo by se nějakým alkoholovým koeficientem vynásobit i kojení po cestě.  [reago­vat]

Macíno
podobizna :-) Re: Re: - 02.24.10,17:50

Můžeš dělat hlavního radistu a lokalizátora . Kozákov je přece sen každého rádiového nadšence. A co neuvidí anténa uvidíš z( s?) hůry  [reagovat]

jáchula
podobizna :-) Re: Re: Re: - 02.25.10,11:04

Bohužel, ač velmi nerad, s anténama jsem skončil.   [reagovat]

Macíno
 
podobizna :-) Re: Re: Re: - 02.26.10,23:05

přece s:)  [reagovat]

áňa
podobizna :-) Re: Re: Re: Re: - 03.04.10,23:11

Jsi drzá ! Už máš cvičky , aby si mohla utíkat nebo se kochat z Vrátu?  [re­agovat]

jáchula
podobizna :-) Re: Re: Re: Re: Re: - 03.05.10,00:04

Jelikož Jarin odcestoval – ujímám se organizace já .Kdo má zájem o účast , ať se mi přihlásí .   [reagovat]

Jáchula
podobizna :-) Re: Re: Re: Re: Re: Re: - 03.06.10,11:09

jsem zpatky, nez se nadejes :-)  [reagovat]

jarin
podobizna :-) Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: - 03.06.10,21:51

Já čekám :)  [reagovat]

jáchula
podobizna :-) Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: - 03.11.10,19:14

už  [reagovat]

jarin
 
 
 
podobizna :-) Re: Re: Re: Re: Re: Re: - 03.07.10,14:03

cože? kam? Anuna!  [reago­vat]

anuna!
podobizna :-) Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: - 03.07.10,14:33

na rande s malou morskou vilou :-)  [reagovat]

jarin
podobizna :-) Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: - 03.08.10,19:19

Co jsem se s ní viděl naposledy, tak ji oblejzal ňákej Japonec.  [re­agovat]

Macíno
 
podobizna :-) Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: - 03.09.10,16:36

hele, nechces poslat nejaky pastiky? kdyztak napis :)))  [reagovat]

Streda
 
 
 
 
 
 
 
 
 


(Nejnovější >> ) 1, (Nejstarší)

trek v Rolwalingu v Himaláji   18. 04. 2024, 10:18
Lída se Zdeňkem zvou další účastníky, aby se k nim přid na expedici do Himaláje
Řezin
hřebenovka Nízkých Tater   21. 02. 2024, 22:09
aneb Březnovky jinak
Sylva
Meda Pridalova   19. 10. 2023, 23:36
Jk
rekonstrukce záchodů   18. 05. 2023, 21:59
report o ho*ne
Figy
Dáda Kalivoda   10. 01. 2023, 11:00
V pondělí 9.1.2023 zemřel Dáda Kalivoda
Řezin
Jirka Přidal   12. 10. 2021, 23:14
V sobotu 9.10.2021 zemřel Jirka Přidal.
Řezin
Rax 2020   15. 11. 2020, 20:36
Babí léto v Raxu
Zuzkačka
Teryna 2020   16. 10. 2020, 22:01
Horoškolka a její okolí.
Michal
Členská schůze 2020   06. 10. 2020, 17:28
VOLEBNÍ ČLENSKÁ SCHŮZE přesunuta na Poslední slanění
Řezin
Chrtka
Řezin
Zimní Tatry 2019   07. 03. 2019, 22:33
Jak jsme si ve sněhu, ledu, mrazu a větru užívali.
Řezin
Coronation Street   15. 10. 2018, 23:03
Lezení v anglickém Cheddar Gorge
Michal
Návnada pěkných cest v okolí Teryny z pera Jirky Přidala.
Řezin
skialpy 2018   22. 01. 2018, 09:26
lyžařský výlet na hory
Řezin
Ledovcový kurz Dachstein 20.-23.7.2017
Lucína
Tatroškolka 2017   13. 07. 2017, 10:14
Téryho chata
Michal
Zimní Tatry od Verči   19. 03. 2017, 21:35
Na Zbojandě a v okolí
Verča
Zimní Tatry   14. 03. 2017, 23:37
Zbojanda
Michal
PF 2017   02. 01. 2017, 22:53
Řezin
Oddílová trika   05. 12. 2016, 06:53
Další kolo objednávky oddílových triček a mikin.
Řezin
Kvíz 09/2016   13. 09. 2016, 08:12
horolezecký kvíz
Řezin
Dráťák, Michal, Marbuel a Áňa ve vysokých horách (4. - 14. 8. 2016)
Dráťák
Bude pršet? Třeba ne tolik jako loni...
Michal
Kvíz 08/2016   08. 08. 2016, 11:22
horolezecký kvíz
Řezin
Kvíz 07/2016 - nápověda 1   01. 07. 2016, 07:16
horolezecký kvíz
Řezin
Skialp Silvretta 2016   17. 01. 2016, 18:56
Za Tomem na skialp do Švajcu? tak určitě...
Michal
Švýcarské skialpy   13. 12. 2015, 15:50
výjezd za švýcarskými čtyřtisícovkami
rezin
Předtatry 2014   04. 10. 2015, 22:57
Do Tater před horoškolkou? Pod šutr? A proč ne?
Michal
Instruktorák Berchtesgaden   03. 09. 2015, 10:02
Zase sluníčko? To půjdeme zase lézt? Já už nechci... Nemůžeme už zůstat na chatě při pivečku?
Řezin
Horoškolka 2015 Zelené pleso   20. 07. 2015, 09:40
Michal
Rudé Řitě 2015   27. 04. 2015, 21:10
Kožich
50.věží   20. 04. 2015, 14:18
Lezecká maturita
Jáchula
oddílová trika   30. 03. 2015, 13:17
Protože stará oddílová trika většiny z nás již dožila, dožívá, či brzy dožije, budeme dělat novou objednávku
Řezin
Zimní lezení v Toteskách   20. 02. 2015, 09:01
Noc ve vyhřátém spacáku ve stanu. Za plachtou pofukuje vítr a vločky neslyšně dopadají na tropiko. Noc se vyjasní a hvězdy ozáří cepíny zapíchlé před stanem. Všude se třpytí krásný panenský prašan. V údolí pomalu pohasínají světla z chalup...
Řezin
HOPSAVEC :-)   15. 11. 2014, 10:19
Oddílová literární soutěž
Macíno
Soutěžní polezení na Suškách   16. 07. 2014, 11:49
První letošní oddílové lezecké zápolení na skalách
Řezin
Spadlé karabiny   16. 06. 2014, 11:10
pár informací ke spadlému lezeckému materiálu
Řezin
Pro ty, co se nemohou rozhodnout mezi nabídkou pojištění obou horolezeckých svazů, provedl jsem jejich stručné srovnání.
Řezin
Mužák   06. 04. 2012, 00:11
Jáchula
Dráťák na Pumori   16. 10. 2011, 22:42
kterak se člen našeho oddílu spolu s dalšími lezci o Nepálského krasavce pokusili
Řezin
Útěk z Vrátu   28. 01. 2010, 17:20
Run to the hills, run for your lives
jarin
Nevšechní expedice nevšedního týmu do nevšedních končin...
Kostěj
Výsledky z Říjnovek 2009   16. 10. 2009, 22:42
Jak to šlo v roce 2009
Za Jáchuu
Viktor   09. 08. 2009, 22:06
JK
uz trochu starsi, ale jako motivace pro prichazejici leto...
aquaKostej
Mačky   25. 12. 2008, 20:19
Pro zájemce jsou k dispozici mačky za rozumnou cenu
Tom
Oddílová trika   21. 07. 2008, 12:16
Jak dopadla diskuse o oddílových tričkách
Tom
Výsledky z Říjnovek 2007   02. 11. 2007, 15:53
JK 2x
Mela v Mellu   18. 09. 2007, 14:20
Jak jsem se stal Italem
il Kostej
Materiál ke koupi   09. 01. 2007, 21:16
Pokud někdo chcete nějaké hexy nebo vklíněnce...
Pozvánka na Říjnovky   14. 10. 2006, 13:25
Po roce jsou tu zase říjnovky
Pája
Návrh prací, které můžete provést.
Marcel
Úklidová brigáda   14. 10. 2006, 13:22
Plán prací, které je potřeba provést.
Marcel
Ach jo   14. 10. 2006, 13:10
Zamyšlení nad pracovní aktivitou na Vrátě.
Marcel
Valná hromada ČHS   14. 10. 2006, 13:08
Proběhla valná hromada ČHS
Marcel
Dachstein v zimě   14. 10. 2006, 12:50
bláznivý podzimní výlet
Standa
50 věží   14. 10. 2006, 12:39
50 věží
Jachula
Metodický víkend   14. 10. 2006, 12:33
Shrnutí toho co se dělo na metodickém víkendu
Dráťák
Rumunsko[2]   14. 10. 2006, 12:29
Druhá část
Tom
Muskul a Kostej na horach   14. 10. 2006, 12:26
Muskul a Kostej na horach
Zdenek
Rumunsko[1]   14. 10. 2006, 12:24
Trocha zážitků z cestování po rumunsku
Tomas
Zill a Karwend   14. 10. 2006, 12:18
Loudis
Pár cest z Dolomit   14. 10. 2006, 12:15
Zdenda
S Davidem na Sonnjochu   14. 10. 2006, 12:10
     [Kontakty]
Tyto stránky spáchal Tom, nyní je spravuje Marbuel - janhrncir[zavinac]gmail[tecka]com
zavrit