Na doporučení Jarina jsem se jal hledat historický článek v Montaně s Pitem Schubertem v hlavní roli, kde se touto problematikou zabývá. Tam jsem bohužel úspěšný nebyl, nicméně z mnoha odkazů vyplývá, že Pit je přesvědčen, že vybavení pád nevadí, neboť po pádu mikrotrhliny nevzniknou. Pokud karabina při pádu praskne, je to důsledek chyb z výroby či předchozího nevhodného namáhání.
Edit: Článek jsem s Jarinovou pomocí dohledal a nasdílel.
Proti tomuto závěru se však staví závěry několika analýz, na které přikládám odkazy. Článek na horyinfo, který čerpá z diskuze na cavechat.org, a dále rozbor nehody, která se sice odehrála v letectví, nicméně se karabin přímo dotýká, v bulletinu LAA ČR, který jsem si tu dovolil nasdílet (strana 2).
Na základě těchto analýz rozhodně nedoporučuji cinknutý materiál dále používat!